"On i My, My i On - Święty Jan Paweł II - Patron Rodzin"

Konkurs dodał(a) Anna Dranka-Szot

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

KONKURS POŚWIĘCONY OSOBIE ŚW. JANA PAWŁA II
(W USTANOWIONYM PRZEZ SEJM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 2015 - ROKU JANA PAWŁA II).

ORGANIZATOR:

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie

PARTNERZY:

Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się !”

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny

CELE I ZAŁOŻENIA:

- przybliżenie dzieciom sylwetki Świętego Jana Pawła II oraz wartości prezentowanych przez Papieża;

- rozbudzanie kreatywności, rozwijanie zdolności artystycznych;

- propagowanie wartości czytelnictwa;

- promocja wspólnego, rodzinnego spędzania czasu.

TERMINARZ:

- maj – rozpoczęcie i promocja konkursu

- do 5 lipca – nadsyłanie prac konkursowych

- wrzesień – ocena prac, przygotowanie finału projektu

- druga połowa października – finał konkursu

ZASIĘG KONKURSU:

Kraków i powiat krakowski

WARUNKI UCZESTNICTWA:

I. Adresatami konkursu są dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym (z klas 1-3 szkoły podstawowej).

II. Uczestnicy konkursu przygotowują pracę plastyczną - PORTRET JANA PAWŁA II  w oparciu o przeczytaną osobiście lub przez opiekuna lekturę. Portret Papieża powinien być wykonany w jak najbardziej oryginalny sposób. Dopuszczone są prace przestrzenne.

Lektura:

1. S. ZOFIA SZYMANEK, ŚWIĘTY PAPIEŻ POLAK, WYDAWNICTWO ESPE
  2. ELIZA PIOTROWSKA, ŚWIĘCI UŚMIECHNIĘCI—ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II, WYDAWNICTWO ŚWIĘTY WOJCIECH
  3. JOANNA KRZYŻANEK, JAN PAWEŁ II CZYLI JAK KAROLEK ZOSTAŁ PAPIEŻEM, WYDAWNICTWO DIECEZJALNE I DRUKARNIA W SANDOMIERZU

III. Każdy uczestnik konkursu może przysłać maksymalnie 1 pracę.

IV  Przyjmowane będą prace opisane zgodnie z podanym wzorem: imię i nazwisko uczestnika, wiek, szkoła, adres, opiekun, telefon kontaktowy, e-mail.

V. O wynikach poszczególnych kategorii zadecyduje jury powołane przez Organizatora konkursu.

VI. Ogłoszenie wyników będzie połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej, na której zostaną zaprezentowane najlepsze prace. Dokładny termin finału konkursu zostanie podany opiekunom laureatów w terminie późniejszym (na podany wcześniej kontakt e-mailowy lub telefoniczny).

VII. Prace nadesłane na konkurs pozostaną własnością Organizatora i nie będą zwracane.

NAGRODY:

- laureaci otrzymują  nagrody rzeczowe, w tym upominki związane z osobą Świętego Jana  Pawła II

- laureaci oraz ich opiekunowie otrzymują dyplomy

- o liczbie nagród decydują Organizatorzy i Jurorzy.

Zgłoszenia:

Prace konkursowe  prosimy przesyłać na adres:

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana, ul. Krupnicza 38, 31 – 123 Kraków

Dodatkowe informacje można uzyskać : adres jw.,  tel. 430 00 15 w.215

Anna Dranka-Szot - koordynator konkursu, e-mail:adranka@cmjordan.krakow.pl

UWAGA!

· Nadesłanie pracy na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez Uczestników i ich Opiekunów na przetwarzanie ich danych osobowych przez Organizatora, wykorzystanie pracy konkursowej i nazwiska Uczestników dla potrzeb konkursu.

· Prace nadesłane na konkurs, jak też prawa autorskie z nimi związane, pozostaną własnością Organizatora.

· Prace konkursowe nie będą zwracane.

· Termin odbioru nagród upływa miesiąc po finale Imprezy.

Termin: 2015-07-05
Zasięg konkursu: Konkurs regionalny