"Przegląd Piosenki Wakacyjnej"

Konkurs dodał(a) Justyna Marjańska

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

Cele konkursu:

1. Odkrywanie, wspieranie oraz rozwijanie zainteresowań muzycznych u dzieci.

2. Prezentowanie umiejętności wokalnych posiadanych przez dzieci.

3. Stwarzanie okazji do promowania przedszkola oraz placówek w środowisku lokalnym.

Regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu jest Niepubliczne Przedszkole „Słoneczna Chatka” w Bytomiu przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury nr 2 w Bytomiu.

2. W konkursie mogą uczestniczyć wszystkie zaproszone przedszkola znajdujące się na terenie miasta Bytomia.

3. W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

4. Uczestnicy mogą występować solo oraz w zespole.

5. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w kategoriach wiekowych: 3-4latki, 5-6latki oraz w kategoriach: solo, zespół.

6. Każdy uczestnik konkursu lub zespołu przygotowuje jedną wybraną piosenkę o tematyce wakacyjnej.

7. Każda placówka może wystawić trzech uczestników.

8. Każdy solista lub zespół występuje z podkładem muzycznym bez słów z linią melodyczną na CD lub z akompaniamentem granym na żywo. Można także skorzystać z pianina udostępnianego przez Organizatora.

9. Konkurs odbędzie się 18 maja o godzinie 9:00 w auli Niepublicznego Przedszkola „Słoneczna Chatka” w Bytomiu.

10. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie kardy zgłoszeniowej wraz z płytą CD do dnia 8 maja 2015 roku.

11.Karta zgłoszeniowa oraz płyta CD powinny zawierać imię i nazwisko uczestnika oraz nazwę i adres przedszkola.

12.Po zaprezentowaniu wszystkich utworów nastąpi przerwa, po której zostaną ogłoszone wyniki konkursu. Laureatów wyłoni powołana przez organizatora Komisja Artystyczna.

13. Każdy uczestnik wraz z opiekunem otrzyma podziękowanie za udział w konkursie.

14. 8 czerwca 2015 roku o godzinie 13:30 w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bytomiu odbędzie się koncert laureatów konkursu, a także nastąpi uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień zwycięzcom.

Kryteria oceny:

1.      Umiejętności wokalne

2.      Dobór repertuaru

3.      Ciekawa interpretacja utworu

4.      Poprawność wykonania – opanowanie pamięciowe

5.      Oryginalność wykonania utworu

Nagrody:

1. W konkursie zostaną nagrodzone trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii.

2. Zostaną także przyznane dwa wyróżnienia.

KARTA ZGŁOSZENIOWA

Imię i nazwisko dziecka:

Wiek dziecka:

Forma wykonania utworu:

Nazwa placówki:

Adres placówki:

Imię i nazwisko opiekuna artystycznego:

Tytuł wykonywanej piosenki:

Termin: 2015-05-08
Zasięg konkursu: Konkurs regionalny
Uczestnicy: Dzieci i nauczyciele

Niepubliczne Przedszkole "Słoneczna Chatka"