"Wiosenne portrety"

Konkurs dodał(a) Kinga Stępniak

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

Samorządowe Przedszkole nr 125 w Krakowie
zaprasza dzieci w wieku od 3 do 6 lat do udziału
w Ogólnopolskim Konkursie plastyczno-ilustratorskim pt.

„Wiosenne portrety – w poszukiwaniu talentów na miarę Jana Marcina Szancera”

„Jan Marcin Szancer słowa malował
To co przeczytał w obrazkach schował
My dziś zabawę proponujemy, tekst przeczytamy i rysujemy”

Wspominając postać wielkiego ilustratora Jana Marcina Szancera, zapraszamy do konkursu plastyczno-ilustratorskiego.

Celem konkursu jest:

• przypomnienie postaci artysty Jana Marcina Szancera;
  • nawiązanie do bogactwa ilustratorskiego Jana Marcina Szancera;
  • zachęcenie dzieci do sięgania po literaturę;
  • rozwijanie zainteresowań plastycznych, kreatywności oraz wyobraźni twórczej dzieci;
  • promowanie talentów plastycznych dzieci;
  • wzmacnianie wiary we własne możliwości.

Zadaniem uczestników będzie wykonanie ilustracji do przeczytanego tekstu. Do wyboru:

• „Portret wiosny”- na bazie tekstu J. Brzechwy „Wiosenne porządki” lub dowolnie wybranego przez uczestnika utworu literackiego odpowiadającego tematowi konkursu ( portret postaci literackiej),
  • Portret Jana Marcina Szancera inspirowany wierszem Jana Brzechwy „Dziurawe buty”

Prace plastyczne należy wykonać przy użyciu środków plastycznych stosowanych przez Jana Marcina Szancera - techniką malarską lub rysunkową.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs trwa od 1 kwietnia do 30 kwietnia 2015 roku.

2. Adresowany jest do dzieci od lat 3 do 6.

3. Pracę należy wykonać technika rysunkową lub malarską w formacie minimalnym A4 maksymalnym A2.

4. Każda placówka może zgłosić maksymalnie 3 prace konkursowe.

5. Prace w konkursie będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:

- I kategoria 3-4 latki,
- II kategoria 5-6 latki,

6. Prace powinny zawierać metryczkę wypisaną komputerowo: imię i nazwisko autora pracy, wiek, nazwę, adres i telefon placówki, imię i nazwisko opiekuna.

7. Prace konkursowe prosimy przesyłać do 30.04.2015 roku (liczy się data stempla pocztowego) na adres:

Samorządowe Przedszkole nr 125
os. Tysiąclecia 12
31- 605 Kraków

z dopiskiem: Konkurs „Wiosenne portrety”

8. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dzieci biorących udział w konkursie i ich opiekunów oraz akceptację warunków Regulaminu.

9. Prace nadesłane na konkurs stają się własnością organizatora.

10. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieodpłatnego reprodukowania prac plastycznych.

11. Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody i wyróżnienia, a nauczyciele pod kierunkiem których zostały wykonane nagrodzone i wyróżnione prace, otrzymają podziękowania.

12. Ogłoszenie wyników będzie połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej, na której zostaną zaprezentowane najlepsze prace. Dokładny termin finału konkursu zostanie podany opiekunom laureatów w terminie późniejszym (na podany wcześniej kontakt e-mailowy lub telefoniczny).

13. Nauczyciele zainteresowani otrzymaniem podziękowania za udział w konkursie, proszeni są o załączenie zaadresowanej koperty A4 ze znaczkiem.

14. Jeżeli laureaci konkursu nie będą w stanie odebrać dyplomów i nagród, zostaną one wysłane pocztą.

15. Dodatkowe informacje można uzyskać: adres jw. tel. nr 12 648 26 10, Kinga Stępniak, Monika Krawczyk - koordynatorzy konkursu

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia!

Termin: 2015-04-30
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski