"Zamość - Miasto Idealne" - II edycja

Konkurs dodał(a) Dorota Piekarczuk

Z dniem 22 kwietnia 2015r. zakończyło się wpływanie prace na konkurs plastyczny, ogólnopolski pt. "Zamość Miasto Idealne - II edycja", którego organizatorem jest Przedszkole Miejskie nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. Konkurs był skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Celem konkursu było:
- zachęcenie do poznania niezwykłych miejsc, wspaniałych zabytków i wydarzeń związanych z miastem Zamość;
- prezentacja talentów dzieci i różnorodności technik plastycznych stosowanych w wychowaniu przedszkolnym;
- rozbudzanie przynależności narodowej i promowanie wiedzy o naszym mieście.
W odpowiedzi na konkurs napłyneło 48 prac konkursowych z różnych miejsc Polski, głównie z regionów lubelszczyzny. Koordynatorem konkursu jest D. Piekarczuk.
W dniu 18.05.2015r. podjeła prace niezależna Komisja w składzie: delegat Urzędu Miasta Zamość - pan Paweł Czechalski, dyrektor Przedszkola - pani Jadwiga Bartoszczyk, pracownik Biblioteki - pani Jagoda Kucharska, nauczyciele - pani Urszula Cholewa, Agnieszka Rycak.

Komisja wyłoniła następujących laureatów konkursu:

NAGRODY GŁÓWNE OTRZYMALI:

Amelia Górska, Magdalena Wolińska, Maja Rybarczyk, Alicja Kotowicka, Hanna Złomaniec

WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI:

Julia Kula, Grzegorz Wyszyński, Oliwier Zięba, Zuzanna Szostakiewicz, Kryspin Łuczak, Antoni Żyliński, Tadeusz Figura-Wnuk, Hubert Maturszczak, Daria Rycak, Gabriel Rutkowski

Pozostali autorzy prac otrzymają drobne nagrody pocieszenia i dyplomy.

Wszystkim autorom prac i ich opiekunom serdecznie dziękujemy.

Prosimy o wyrozumiałość i cierplowość z uwagi na oczekiwanie na nagrody
od naszego sponsora i patronata konkursu Prezydenta Miasta Zamość pana Andrzeja Wnuka.
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Termin: 2015-04-22
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski