"W krainie zwierząt"

Konkurs dodał(a) Jadwiga Daniek - Salawa

Dnia 22 kwietnia 2015r. na auli widowiskowej w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach odbył się powiatowy konkurs recytatorski dla dzieci 6 i 5-letnich z terenu powiatu myślenickiego. Konkurs organizowany był już po raz szósty, a w tym roku jego temat brzmiał: „W krainie zwierząt”. W konkursie udział wzięło dwudziestu jeden uczestników, którzy przyjechali wraz ze swoimi opiekunami z różnych miejscowości powiatu myślenickiego. Na rozpoczęcie konkursu przybyli: burmistrz Miasta i Gminy Dobczyce mgr Paweł Machnicki i wicestarosta myślenicki mgr Tomasz Suś, którzy wraz z panią Małgorzatą Bartnik – dyrektorem Przedszkola Samorządowego nr 3 w Dobczycach serdecznie powitali uczestników konkursu wraz z opiekunami. Swoją obecnością zaszczycił nas również gospodarz budynku - dyrektor dobczyckiego RCOS-u pan Andrzej Topa. Panowie z wielkim podziwem oglądali występy młodych artystów. Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz czasami wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a nawet uzasadnionym strojem. Największą popularnością cieszyły się utwory Jana Brzechwy. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był wysoki, dlatego konkursowa komisja miała bardzo trudną pracę. W przerwie, kiedy obradowała, dzieci uczestniczyły w ciekawym spotkaniu autorskim z Wiesławem Drabikiem, który zapewnił im wyśmienitą zabawę w układanie rymowanek, wierszowanych zagadek i osobistą recytację fragmentów własnych utworów połączoną z pokazem różnych książeczek. Były również drobne nagrody i wiele śmiechu.

Komisja konkursowa w składzie:

1. mgr Teresa Kowalczyk

2. mgr Elżbieta Kudlik

3. mgr Piotr Przęczek

wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce:

Filip Szawara z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Dobczycach, który recytował wiersz:

„Awantura na podwórku” W. Drabika

Równorzędne II miejsca:

Zuzanna Pala z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Stadnikach, która recytowała wiersz: „Kos” J. Brzechwy

Nadia Papiernik, z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Krzyszkowicach, która recytowała wiersz: „Nie-zły pies” W. Drabika

III miejsce:

Karol Błaszczyk z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Dziekanowicach, który recytował wiersz: „Chichopotam” A. Frączek

Równorzędne wyróżnienia:

Magdalena Góralik z Przedszkola Samorządowego przy ZPO w Borzęcie, która recytowała wiersz: „O sarence małej bardzo przemądrzałej” R. Wejnera

Pola Gorczyca z Przedszkola Samorządowego przy ZPO w Drogini, która recytowała wiersz: „Przygody leśnej rodziny” B. Badowskiej

Zofia Pilch z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Ekoludek” w Myślenicach, która recytowała wiersz „Jak rozmawiać trzeba z psem” J. Brzechwy

Amelia Świerk, z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Kornatce, która recytowała wiersz: „Żaba” J. Brzechwy

Dominika Janeczek z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Nowej Wsi, która recytowała wiersz: „Żuraw i czapla” J. Brzechwy

Tomasz Golonka, z Przedszkola Samorządowego przy ZPO w Harbutowicach, który recytował wiersz: „Hipopotam” J. Brzechwy

Alicja Ambroży, z Niepublicznego Przedszkola „Eureka” w Myślenicach, która recytowała wiersz: „Żuk” J. Brzechwy

Weronika Kaja z Oddziału Przedszkolnego przy SP w Brzączowicach, która recytowała wiersz: „Żuk” J. Brzechwy

Jolanta Habieda z Przedszkola Samorządowego w Lipniku, która recytowała wiersz: „Kwoka” J. Brzechwy

Gabriela Karcz z Samorządowego Przedszkola w Raciechowicach, która recytowała wiersz: „Żuk” J. Brzechwy

Komisja konkursowa przyznała również wyróżnienie: „Najsłodszy uczestnik konkursu”, którym została Zuzanna Sularczyk z Przedszkola Samorządowego w Jasienicy recytująca wiersz „Zajączek” A. Mikiciuk. Nagroda ta została ufundowana przez Burmistrza Dobczyc pana Pawła Machnickiego.

Dzięki Sponsorom, zarówno dzieci, jak i towarzyszące im osoby, mogły liczyć na poczęstunek. Wszyscy laureaci i uczestniczący w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane również przez Sponsorów, których pozyskała organizatorka konkursu.

Sponsorzy:

- Starostwo Powiatowe w Myślenicach,

- Bank Spółdzielczy w Dobczycach,

- Gminna Spółdzielnia ”Samopomoc Chłopska” w Dobczycach,

- Piekarnia „Dom chleba” w Nowej Wsi,

- Hurtownia „Jan” w Dobczycach,

- Biuro rachunkowe „Factor” w Myślenicach,

- Urząd Miasta i Gminy w Dobczycach.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest nauczycielka pracująca w Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Dobczycach mgr Jadwiga Daniek – Salawa.

J.D.-S.

Termin: 2015-04-22