"ŚWIATło" - konkurs plastyczny w ramach 15. FSMD

Konkurs dodał(a) Agnieszka Kucharska

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

15. Ogólnopolski Festiwal Sztuki Małego Dziecka

Regulamin Konkursu Plastycznego pod tytułem „ŚWIAT ło!”

Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Zostanie przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych:
a) Dzieci w wieku przedszkolnym
b) Dzieci w wieku wczesnoszkolnym

Warunki uczestnictwa:

a) Prace indywidualne ZGODNE Z TEMATEM I HASŁEM PRZEWODNIM FESTIWALU mogą być wykonane dowolną techniką. Interpretacja hasła festiwalu jest dowolna. KAŻDE DZIECKO MOŻE NADESŁAĆ TYLKO JEDNĄ PRACĘ;
b) Każde ognisko plastyczne, grupa, klasa lub zespół pracujących wspólnie dzieci, może przysyłać do trzech prac, bo to na instruktorze, animatorze, nauczycielu lub całym zespole spoczywa obowiązek decyzji o wyborze i zgłoszeniu konkretnych prac;
c) Format prac zawierać się może od A2 do A5, prosimy o nie „oprawianie” prac;
d) Praca powinna być na odwrocie podpisana - tytuł pracy, dane dziecka (imię, nazwisko, wiek), dane i adres placówki oświatowej, nazwisko wychowawcy;
d) Prace należy dostarczać w terminie do 31 marca 2015 r. na adres:

Przedszkola Miejskiego Nr 114
90 - 754 Łódź
ul. Starosikawska 18

e) Należy zabezpieczyć prace przed zniszczeniem w czasie przesyłki;
f) O wynikach konkursu  powiadomimy pisemnie do 30 kwietnia poprzez strony internetowe. Listy laureatów zostaną opublikowane na stronie:www.pm114.edu.lodz.pl oraz www.festiwalsztukimalegodziecka.pl

Prawa organizatora.

a) Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnego  reprodukowania prac w środkach masowego przekazu celem spopularyzowania konkursu oraz w katalogu Festiwalu Sztuki Małego Dziecka. A także podania do publicznej wiadomości listy wyróżnionych autorów nadesłanych prac.
b) Organizator zastrzega sobie prawo do wystawy nagrodzonych prac jak również do rozesłania z przesłaniem do innych instytucji i placówek oświatowych na terenie Europy.
c) Nadesłanych prac organizatorzy nie zwracają !!!
d) Nagrody uzyskane w konkursie można będzie odbierać w czasie uroczystego otwarcia wystawy w Muzeum Kinematografii lub do dnia 30 czerwca w Przedszkolu Miejskim Nr 114 w Łodzi. Organizator odsyła nagrody pocztą tylko na koszt laureata po uzgodnieniu.

Ocena prac.

a) Zgłoszone prace oceniane będą w poszczególnych grupach (istnieje możliwość wyłonienia dodatkowych grup lub ich łączenia)
b) W skład jury wejdą przedstawiciele organizatorów festiwalu.

Przewidujemy  nagrody dla wyróżnionych uczestników festiwalu.

Na wystawę prac laureatów i wręczanie nagród zapraszamy na wernisaż do Muzeum Kinematografii, Łódź Plac Zwycięstwa 1. Termin zostanie opublikowany wraz z listą laureatów.

Jury zastrzega sobie prawo interpretacji regulaminu oraz podziału nagród.

Termin: 2015-03-31
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski
Uczestnicy: Dzieci

Przedszkole Miejskie Nr 97 w Łodzi "Dziecięcy Sad"