"Polscy poeci dzieciom" - konkurs recytatorski

Konkurs dodał(a) Magdalena Bugiera

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

Cele konkursu:
- popularyzacja wśród dzieci utworów literackich;
- uwrażliwienie na piękno języka literackiego;
- dostarczenie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich;
- kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczytego i rozwijanie zdolności recytatorskich.

Regulamin konkursu:
1. Do udziału w konkursie recytatorskim zapraszamy dzieci z Rybnickich przedszkoli i okolic Rybnika.
2. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci 4,5 i 6-letnich. W konkursie może wziąć udział jedno dziecko z każdego przedziału wiekowego danej placówki.
3. Dzieci recytują wiersze autorów poezji dziecięcej. Prezentacja wiersza nie powinna przekroczyć 3 minut.
4. Ocenie podlegać będzie: długość wiersza, poprawność wymowy, ogólne wrażenia artystyczne. Dzieci występować będą w trzech grupach wiekowych: I- dzieci czteroletnie, II- dzieci pięcioletnie, III- dzieci sześcioletnie. Przewidziane są 3 nagrody główne (I, II, III miejsce) w każdej grupie wiekowej. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy za udział w konkursie.
5. O wynikach konkursu zadecyduje jury. Wyniki podane zostaną w dniu konkursu, po prezentacji wszystkich uczestników.
6. Konkurs organizuje Przedszkole nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12 mieszczące się w Rybniku przy ul. Zebrzydowickiej 182.
7. Konkurs odbędzie się dnia 02.03.2015 roku (poniedziałek) o godz. 9.30 w ZSP nr 12.
8. Zgłoszenia nalezy kierować na adres e-mail: m-bugiera@wp.pl do 19.02.2015r. Karta zgłoszenia powinna zawierać nazwę przedszkola, adres, numer telefonu i e-mail, imię, nazwisko, wiek wykonawcy, tytuł i autora wiersza jaki będzie recytowany, imię i nazwisko nauczyciela przygotowującego dziecko.

Uwagi:
1. Wszelkich informacji na temat konkursu udziela koordynator konkursu p. Magdalena Bugiera pod nr tel. 512-263-603.
2. W dniu konkursu w Przedszkolu nr 12 zjawiają się tylko uczestnicy konkursu z wychowawcami.
3. Wymagane są również pisemne zgody rodziców dzieci biorących udział w konkursie na przetwarzanie danych osobowych, wykonywanie zdjęć podczas konkursu oraz zamieszczanie ich na stronie internetowej przedszkola oraz lokalnej prasie i rybnickich stronach internetowych.

Termin: 2015-02-19
Zasięg konkursu: Konkurs regionalny