"Obrozek do ślonski bojki"

Konkurs dodał(a) Michalina Kiełkowska

W roku szkolnym 2014/2015 w przedszkolu publicznym im.: Gąski Balbinki w Gorzyczkach został zorganizowany Międzynarodowy Konkurs plastyczny pt: "Obrozek do ślonski bojki”, przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym. W dniu 13.02.2015r. odbyła się ocena nadesłanych prac. Udział wzięło 23 placówek oświatowych z całej Polski:

Miejskie Przedszkole nr 93 w Katowicach
Przedszkole Publiczne nr 6 w Tychach
Publiczne Przedszkole nr 3 w Pszowie
Przedszkole Publiczne nr 2 w Wodzisławiu Śląskim
Prywatne Przedszkole "Mali Przyjaciele”

Chcemy pogratulować wszystkim uczestnikom. To, że ich prace zostały przesłane na konkurs już czyni ich „zwycięzcami”. Niemniej jednak, ze względu na duża ilość przesłanych prac postanowiliśmy przyznać w każdej kategorii wiekowej I, II, III miejsce oraz wyróżnienia.

Celem  konkursu było:
- rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności dziecka,
- rozwijanie wrażliwości artystycznych młodego pokolenia,
- wymiana doświadczeń estetycznych, metodycznych, plastycznych,
- kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o śląskiej tradycji.

Wymagania techniczne i wymiar pracy:
- technika pracy dowolna,
- forma pracy płaska,
- rozmiar pracy A4, A3.

Zebrani:

- Dyrektor przedszkola - mgr Ilona Procek, mgr Katarzyna Liszka, mgr Daniela Pustuła, mgr Beata Wierzgoń, Martyna Zaczyk.

Przewodniczącym komisji jednoznacznie wybrano Panią Ilonę Procek.

Wszystkie prace były bardzo ciekawe, wykonane różnorodną techniką. Komisja była pod wrażeniem pomysłowości i znajomości technik plastycznych przez opiekunów i autorów prac. Trudno było dokonać wyboru najlepszych prac, gdyż poziom był bardzo wysoki. Po długich naradach komisja w wyżej wymienionym składzie wyłoniła następujące prace.

Zwycięzcy konkursy w kategorii wiekowej 5, 6- latki:

I miejsce – Radosław Saj, Publiczne Przedszkole nr 1 w Rydułtowach, opiekun: Mariola Kozik

II miejsce – Nikola Rudzińska, Zespół Szkół w Białce, opiekun: Lucyna Stolarczyk

III miejsce – Marta Rać, Przedszkole Publiczne nr 2 w Wodzisławiu Śląskim, opiekun: Dorota Sanecznik, Magdalena Tatys

Wyróżnienie:

Szymon Grzesiczek, Przedszkole w Bieńkowicach, opiekun: Edyta Kalisz

Nathalie Stroka, Przedszkole w Bieńkowicach, opiekun: Edyta Kalisz

Zwycięzcy konkursy w kategorii wiekowej 3, 4 - latki:

I miejsce – Noemi Sapok, Przedszkole Publiczne nr 6 w Tychach, opiekun: Anna Zmelta

II miejsce – Pola Dziurdź, Przedszkole Niepubliczne "Bajka” w Elblągu, opiekun: Paulina Grzymowicz

III miejsce -  Julia Mazur, Przedszkole Miejskie nr 1 w Porębie, opiekun: Anna Lipińska

Wyróżnienie: