"Bombki, aniołki, ozdoby...- kochamy Święta Bożego Narodzenia"

Konkurs dodał(a) Małgorzata Wesołowska
ponad 9 lat temu, wyświetleń 2060

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej
Postanowienia ogólne.
1. Organizatorem konkursu jest: Prywatne Przedszkole Językowe "Tęczowa Kraina" w Lęborku.

Cele konkursu:
1) Zachowanie tradycji własnoręcznej robótki bombek, ozdób bożonarodzeniowych;
2) Pobudzenie inwencji twórczej w zakresie inscenizacji bombek, ozdób oraz wprowadzeniem akcentów regionalnych;
3) Prezentacja bombek, ozdób bożonarodzeniowych jako elementu kultury chrześcijańskiej;
4) Rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci oraz rodziców a także uzdolnień plastycznych;
5) Ukształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia.

Tematyka konkursu.
Zadaniem dzieci (także z rodzicami, nauczycielami) jest wykonanie przestrzennej pracy - bombki, ozdoby bożonarodzeniowej. Koniecznie należy uwzględnić wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia.
Oceniane będą: nawiązanie do tradycji, architektura, figurki, kolorystyka, nowatorstwo, dekoracyjność i ogólne wrażenie estetyczne.

Warunki konkursu.
1. W konkursie mogą wziąć udział dzieci z przedszkola oraz z klas I-III Szkoły Podstawowej w całym kraju w wieku od 3 do 9 lat.
2. Jury powołane przez Organizatora będzie oceniać wykonane bombki, ozdoby przez uczestników.
3. Przedszkola/ szkoły mogą zgłosić maksymalnie 8 prac.
4. Prace mogą być wykonane z dowolnego tworzywa. Ze względu na specyfikę pracy dzieciom przy powstawaniu bombek, ozdób mogą pomagać także inne osoby (rodzice, rodzeństwo, nauczyciele). Konstrukcja bombki, ozdoby powinna być stabilna.
5. Pracę należy opatrzyć metryczką zawierającą dane: imię i nazwisko autora, kategorię wiekową, miejscowość, telefon kontaktowy przedszkola/szkoły, nazwisko nauczyciela, rodzica.

Termin dostarczania prac oraz wyniki konkursu.
1. Bombkę należy dostarczyć lub przesłać do 01.12.2014r. na adres przedszkola:

Prywatne Przedszkole Językowe "Tęczowa Kraina"
ul. Tczewska 7a
84-300 Lębork

woj. pomorskie

2. Udział w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu
3. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 05.12.2014r.; laureaci zostaną poinformowani telefonicznie do 08.12.2014r.

Ocena i nagrody.
1. Jury przyzna nagrody za I, II, III miejsce w każdej kategorii wiekowej klas I-III i grup przedszkolnych oraz wyróżnienia.
2. Każdy z uczestników konkursu otrzyma dyplom, a placówka dyplom za przygotowanie dzieci do konkursu.
3. Od decyzji Komisji Konkursowej nie przysługuje odwołanie ani nie będzie prowadzona na ten temat żadna korespondencja.
4. Dodatkowych informacji udzielamy telefonicznie pod numerem telefonu: 792 388 996

POSTANOWIENIA KOŃCOWE.
1. Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez organizatora danych osobowych uczestnika zgodnie z przepisami ustawy z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
2. Zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem do nich praw autorskich na rzecz Organizatora.
3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnego wykorzystania bombek oraz ozdób bożonarodzeniowych.
4. Prace przechodzą na własność organizatora i nie podlegają zwrotom.

Termin: 2014-12-01
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski
Uczestnicy: Dzieci i rodzice

Prywatne Przedszkole Językowe "Tęczowa Kraina"