"Gdy słoneczko świeci, wesoło i bezpiecznie bawią się dzieci"

Konkurs dodał(a) Justyna Wilk

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO I FOTOGRAFICZNEGO
„GDY SŁONECZKO ŚWIECI, WESOŁO I BEZPIECZNIE BAWIĄ SIĘ DZIECI”
ORGANIZOWANEGO  PRZEZ PRZEDSZKOLE Z W WĘGLOWICACH

W Przedszkolu w Węglowicach zorganizowano Ogólnopolski Konkurs w dwóch kategoriach: Plastyczny dla dzieci i Fotograficzny dla nauczycieli i rodziców  pt: „Gdy słoneczko świeci, wesoło i bezpiecznie bawią się dzieci". Celem konkursu było promowanie twórczości dziecięcej, pobudzenie inwencji twórczej i fantazji, zwracanie uwagi na zachowanie bezpieczeństwa dzieci podczas zabaw, rozwijanie u dzieci umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi, rozwijanie zainteresowania fotografią jako formy utrwalania rzeczywistości. Na konkurs nadesłano 72 prace plastyczne z przedszkoli z całej Polski oraz 26 kompletów zdjęć.

Przedszkolaki biorące udział w naszym konkursie wykazały się dużą wyobraźnią oraz talentem plastycznym. Większość prac charakteryzowała się niezwykłą starannością wykonania, a także pomysłowością w wykorzystaniu materiałów do ich stworzenia.

Ze względu na wysoki i wyrównany poziom przysłanych prac obrady  powołanej przez nas niezależnej  Komisji Konkursowej przedłużyły się, ostateczne rozstrzygnięcie odbyło się w dniu17.11.2014r. Ocena prac była anonimowa (prace posiadały wyłącznie numerek), a do głosowania zaangażowano nauczycieli szkoły podstawowej oraz wszystkich pracowników przedszkola.

Podczas oceniania prac komisja brała pod uwagę następujące kryteria:

- zgodność z tematem konkursu
- pomysłowość
- samodzielność wykonania
- estetyka

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I kategoria -  prace plastyczne:

Grupa wiekowa: 3-4 latki:

I MIEJSCE – Hanna Majewska – 4 l (Niepubliczny dwujęzyczny Punkt Przedszkolny "Kukuryku" Opole)

I MIEJSCE – Alan Puścikowski – 4 l (Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Bajeczka”, Starogard Gdański)

II MIEJSCE – Zuzanna Woźniak – 3 l (Niepubliczne Przedszkole „Calineczka” Gdańsk)

II MIEJSCE – Ksawery Sotel – 4 l Przedszkole nr 3  Miasteczko Śląskie)

III MIEJSCE – Antonina Kostrzewska – 4 l (Niepubliczne Przedszkole „Calineczka” Gdańsk)

III MIEJSCE – Wiktoria Nawrat – 4 l (Prywatne Przedszkole „Skrzaty z przyszłością” Sosnowiec)

WYRÓŻNIENIE: Julia Mizera – 4 l (Przedszkole Miejskie nr 54 Sosnowiec)

Grupa wiekowa: 5-6 latki:

I MIEJSCE – Helena Jaszczyk – 6l (Przedszkole z oddziałem integracyjnym we Wręczycy Wielkiej)

I MIEJSCE - Julia Wiktoria Cierpiał – (Zespół  Szkolno – Przedszkolny w Kalei )

II MIEJSCE – Aleksandra Paczkowska -6l (Przedszkole Truskolasy)

II MIEJSCE – Iliusz Vasyluk – 5l ( Przedszkole Miejskie Bierutów)

III MIEJSCE – Faustyna Ryczek – 5l (Oddział Przedszkolny, Publiczna Szkoła  Podstawowa Zastów)

III MIEJSCE – Paulinka Matuszek – 5l (Miejskie Przedszkole oddział Trachy, Sośnicowice)

WYRÓŻNIENIE:

- Patrycja Dobosz – 6l (Szkoła Podstawowa w Borowem, oddział przedszkolny)

- Anastazja Mrożek – 6l (Prywatne Przedszkole „Skrzaty z przyszłością” Sosnowiec)

Prace przestrzenne:

I MIEJSCE - Miłosz Nadworski – Przedszkole Miejskie nr 4 „Bajka” Kostrzyn nad Odrą

Vanessa Cierpiał,  (Zespół  Szkolno – Przedszkolny w Kalei)

Marek Magiera (Zespół  Szkolno – Przedszkolny w Kalei)

II Kategoria – konkurs fotograficzny:

I MIEJSCE – Magdalena Piotrowska-Blacha  (Przedszkole nr 1 Bieruń)

II MIEJSCE – Brygida Bralich (Przedszkole nr 8 „Krasnala Hałabały” Czerwionka – Leszczyny)

III MIEJSCE – Katarzyna Muranko (Przedszkole Miejskie nr 7 Świnoujście)

WYRÓŻNIENIE – Jolanta Rajca (Przedszkole z oddziałem integracyjnym we Wręczycy Wielkiej)

Najciekawsze prace zamieszczono na wystawie w przedszkolu organizatora.
Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom, a nagrodzonym bardzo gratulujemy.
Nagrody i dyplomy wyślemy pocztą.

Termin: 2014-10-30
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski