"Moja książka"

Konkurs dodał(a) Marta Malinowska

Protokół z posiedzenia Komisji IV ogólnopolskiego konkursu plastyczno-literackiego „Moja książka” organizowanego przez Przedszkole Publiczne nr 33 „Karolinka”.

W dniu 16.06.2014 r. w Przedszkolu Publicznym nr 33 „Karolinka” w Opolu miało miejsce podsumowanie IV ogólnopolskiego konkursu plastyczno-literackiego pt. „Moja książka”. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie książki wspólnie z nauczycielem lub rodzicem dotąd nie opublikowanej i przedstawienie jej rozwiązania w formie plastycznej w formacie A4 lub A3 dowolną techniką plastyczną. Na konkurs wpłynęły pięknie ilustrowane książki z całej Polski.

Komisja konkursowa w składzie:

·        Pani Alfreda Ludwiczyńska – Popera – dyrektor Przedszkola Publicznego nr 33 „Karolinka” w Opolu

·        Pani dr Iwona Konopnicka - wykładowca Instytutu Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Opolskiego

·        Pani Jadwiga Lech – bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej – filia główna

·        Pani Beata Orel – bibliotekarka z Miejskeij Biblioteki Publicznej – filia nr 15

·        Pani Urszula Psiuk –przedstawiciel rodziców Przedszkola Publicznego nr 33 „Karolinka” w Opolu

Kryteria decydujące przy ocenie prac:
- walory artystyczne i dydaktyczne książki
- nowatorski pomysł ujęcia tematu
- oryginalność i włożony wysiłek w wykonanie książki
- ogólny wyraz artystyczny

Komisja profesjonalnie, obiektywnie i rzetelnie oceniła nadesłane prace. Z uwagi na duże zainteresowanie konkursem Komisja postanowiła poddać ocenie wszystkie nadesłane książki i wyłonić zwycięzców przyznając 3 miejsca główne oraz 3 wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych oraz przyznać nagrodę specjalną.

Nagroda specjalna ufundowana przez Instytut Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Opolskiego oraz Dyrektora Przedszkola Publicznego nr 33 „Karolinka” w Opolu

Marta Olejnik „Magiczna kraina”

Punkt Przedszkolny „Gucio” w Toruniu

DZIECI MŁODSZE 3-4 LATKI

I miejsce – Lena Mojzyk „Błocik”

Przedszkole Publiczne nr 18 w Opolu

II miejsce – Julia Guz „Bajeczka o biedronce”

Przedszkole Publiczne nr 18 w Opolu

III miejsce – dzieci z grupy „Tygryski”

Przedszkole „Mały Europejczyk” w Bielsko-Białej

I wyróżnienie – dzieci z przedszkola „Kraina Bajki”

Niepubliczne Przedszkole „Kraina Bajki” w Łodzi

II wyróżnienie – Hanna Sawkiewicz, Maxime Wróbel

Przedszkole Publiczne nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu

III wyróżnienie – dzieci z grupy „Żabki’

Niepubliczne Przedszkole „Bajka” w Opolu

DZIECI STARSZE 5-6 LATKI

I miejsce – Lidia Ciołek „Przygoda w oceanie”

Przedszkole „Bajka” w Giżycku

II miejsce – Ania Potapczyk „Kasztanek”

Przedszkole nr 49 w Białymstoku

III miejsce – Antonina Stenka „Szkolna wycieczka”

Przedszkole nr 6 w Lęborku

I wyróżnienie – Emilia Kulig „Martynka ruda dziewczynka”

Przedszkole Publiczne w Majdanie Królewskim

II wyróżnienie – Antoni Mazur „Opowiedziane kredką syna, piórem mamy”

Przedszkole Publiczne nr 33 „Karolinka” w Opolu

Wszystkim autorom przysłanych książek oraz opiekunom artystycznym serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i włożony wysiłek.
Gratulujemy wspaniałych pomysłów i życzymy dalszych sukcesów.

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu nagrody oraz dyplomy zostaną przesłane pocztą.
Zapraszamy za rok do udziału w kolejnej edycji konkursu!

Termin: 2014-06-08
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski

Przedszkole Publiczne nr 33 "Karolinka"
Strzelecka 32