"Zaczarowany Świat Głosek i Liter"

Konkurs dodał(a) Helena Bogacz

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

Przedszkole Miejskie Nr 15 w Sosnowcu
serdecznie zaprasza dzieci i nauczycieli
do udziału w Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym pt:

"Zaczarowany Świat Głosek i Liter"

Cele konkursu:
- rozbudzanie twórczości plastycznej i wyobraźni u dzieci;
- utrwalanie zapisu graficznego litery;
- utrwalanie głosek w nagłosie lub w wygłosie wyrazu;
- rozwijanie zdolności plastycznych i manualnych;
- kształtowanie koordynacji wzrokowo-ruchowej;
- zachęcanie do wspólnej pracy nauczycieli i dzieci.

Regulamin konkursu:
1. Konkurs adresowany jest do dzieci 4-6 lat. Oceny prac dokona jury powołane przez organizatora konkursu i przyzna dyplomy w dwóch kategoriach: dzieci 4-letnie i dzieci 5, 6-letnie.
2. Na konkurs należy przesłać pracę plastyczną, ilustrującą wybraną przez dziecko literę, która będzie stanowić część obrazka. Tematem ilustracji jest osoba, zwierzę lub przedmiot, który jest bliski dziecku. Zilustrowana litera rozpoczyna lub kończy nazwę tejże osoby, zwierzęcia lub przedmiotu.
3. Format pracy: A4.
4.Technika: pastele suche lub olejne.
5. Każda praca powinna być zaopatrzona w metryczkę, która powinna zawierać (litery drukowane):
- nazwę konkursu
- imię i nazwisko dziecka oraz opiekuna - nauczyciela
- wiek dziecka
- nazwę placówki, do której uczęszcza dziecko
- telefon kontaktowy  i mail opiekuna dziecka
6. Można nadesłać maksymalnie 3 prace z jednej placówki.
7. Prace powinny być wykonane przez uczestników konkursu samodzielnie i zgodnie z regulaminem konkursu.
8. Prace nalezy nadesłać na adres organizatora:

Przedszkole Miejskie Nr 15
ul. Kilińskiego 6
41-200 Sosnowiec
z dopiskiem Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny

9. Termin nadsyłania prac do 15.05.2014r.
10. Wyłonienie zwycięscy i ogłoszenie wyników nastąpi w ciągu dwóch tygodni od ukończenia konkursu. Autorzy najlepszych prac otrzymają dyplomy, które zostaną przesłane pocztą. Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronach internetowych: www.blizejprzedszkola.pl oraz  http://p15sosnowiec.edupage.org/.
11. Przysyłane na konkurs prace nie będą odsyłane do uczestników konkursu, przechodzą na własność organizatora. Nauczyciele, którzy są zainteresowani otrzymaniem podziękowania za udział w przygotowaniu dziecka do konkursu, prosimy o przesłanie wraz z pracą zaadresowanej koperty zwrotnej  w formacie A4 z naklejonym znaczkiem.
12. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażaniem zgody na przetwarzanie danych osobowych nagrodzonych dzieci.

Zapraszamy :)

Organizator: Helena Bogacz, Anna Szywała