"Ja i mój niepełnosprawny kolega"

Konkurs dodał(a) Anna Koniarczyk

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

Przedszkole Samorządowe nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu
zaprasza dzieci do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem

„Ja i mój niepełnosprawny kolega”

REGULAMIN:

I. Organizator:

Przedszkole Samorządowe nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Szydlowcu

II. Cele konkursu:

- ukazanie wspólnego przeżywania codzienności w przedszkolu, na podwórku, na wycieczce, w domu;

- prezentacja szczególnej wrażliwości plastycznej dzieci niepełnosprawnych;

- kształtowanie poprzez działalność plastyczną osobowości dziecka otwartej na drugiego człowieka;

- zaprezentowanie wrażliwości i talentu plastycznego dzieci oraz kształtowanie ich osobowość.

III. Zadanie konkursu :

Promowanie i popularyzowanie aktywnej formy wypoczynku, rekreacji, turystyki, i sportu dzieci z udziałem ich niepełnosprawnych rówieśników oraz upowszechniać ideę otwarcia
i niesienia pomocy dzieciom niepełnosprawnym.

IV. Warunki uczestnictwa:

1. Uczestnicy: dzieci przedszkolne w wieku 3-6 lat, dzieci ze szkół z oddziałów przedszkolnych.

2. Temat prac: wspólna praca i zabawa dzieci w przedszkolu, na podwórku, na wycieczce, w domu...

3. Techniki prac: wszystkie techniki plastyczne płaskie, oprócz przyklejanych materiałów nietrwałych np. ryżu, kaszy, plasteliny itp.,

4. Format znormalizowany A4, A3. Prace mogą być wykonane na papierze lub kartonie.

5. Każda praca powinna być wykonana samodzielnie przez dziecko i powinna na odwrocie zawierać metryczkę: tytuł, imię, nazwisko i wiek autora, imię i nazwisko nauczyciela, adres placówki wraz z nr tel oraz e-mailem, województwo.

6. W przypadku dzieci niepełnosprawnych na odwrocie pracy należy podać rodzaj niepełnosprawności (tylko do wiadomości komisji)

7. Prac nie należy oprawiać

8. Placówka może przesłać maksymalnie 5 prac ( w tym, co najmniej 2 dzieci niepełnosprawnych) w terminie do 15 maja 2014 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres:

Przedszkole Samorządowe nr2

ul. Staszica 3a

26-500 Szydłowiec

z dopiskiem: konkurs

9. Do przesyłki należy dołączyć listę z wykazem autorów prac, tytułów i nazwisk nauczycieli opatrzony pieczątką szkoły lub przedszkola.

10. Jury dokona oceny prac w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4-latki, 5-6-latki.

11. W każdej kategorii wiekowej zostaną przyznane nagrody.

12. Nagrody zostaną wręczone w dniu otwarcia wystawy lub przesłane pocztą

13. Nauczyciele, którzy chcą uzyskać potwierdzenie udziału w konkursie dostarczają zaadresowaną kopertę A4 z odpowiednim znaczkiem pocztowym.

14. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 23 maja 2014r. Wyniki zostaną opublikowane na stronie serwisu „Bliżej Przedszkola” www.blizejprzedszkola.pl/wyniki oraz stronie internetowej naszego przedszkola http://www.przedszkolenr2.blizej.info

15. Wernisaż prac odbędzie się 29 maja 2014 r. w Szydłowcu.

V. Uwagi końcowe

1. Prac nie należy zwijać. Prace nadesłane niezgodnie z regulaminem, zniszczone, nieprawidłowo opisane nie będą oceniane.

2. Prace nie mogą być podpisane z przodu, nie powinny też być naklejane na papier.

3. Nadesłanie prac na konkurs jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu oraz zgodą na publikację i przetwarzanie danych osobowych dziecka i opiekuna na w/w potrzeby konkursu.

4. Prace nie będą zwracane i przechodzą na własność organizatora. Organizator zastrzega sobie prawo popularyzowania ich w kalendarzach, eksponowania na wystawach, przekazywania do dekoracji sponsorom.

Tel. kontaktowy 600 493 368.

Termin: 2014-05-15
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski