Konkurs fotograficzny "Oblicza Integracji"

Konkurs dodał(a) Katarzyna Halik

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych Nr 7
Samorządowe Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 32

im. Ludwika Jerzego Kerna
ul. Czarnogórska 16, 30-638 Kraków

zaprasza wszystkich do udziału
w konkursie fotograficznym:

OBLICZA INTEGRACJI

Przedmiotem konkursu jest fotoreportaż składający się z minimum 5 do maksimum 10 zdjęć przedstawiających codzienne sytuacje dzieci w grupach integracyjnych przedszkoli i klas 1-3 lub dzieci niepełnosprawne zmagające się z codziennością.

Celem konkursu jest pokazanie współdziałania dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych z grupą rówieśniczą, zwrócenie uwagi na warunki rozwoju dzieci z deficytami rozwojowymi w integracyjnej grupie przedszkolnej i szkolnej, a także ukazanie, w jaki sposób placówka łamie bariery integracji.

Konkurs ma charakter otwarty, prace mogą nadsyłać zarówno fotoamatorzy, jak i profesjonalni fotograficy. Na konkurs można nadesłać maksymalnie 3 fotoreportaże autorstwa jednej osoby. Prace nadsyłane na konkurs nie mogą być wcześniej publikowane w mediach czy w Internecie, ani nie mogą być laureatami żadnych innych konkursów.

Prace mogą być wykonane w technice kolorowej lub monochromatycznej. Fotografie poddane komputerowym zabiegom artystycznym oraz obróbce mającej wpływ na kompozycję zdjęcia nie zostaną dopuszczone do udziału w konkursie.

Fotografie należy nadsyłać w formacie 15x21 cm, odbitki nie mogą pochodzić z komputerowych drukarek fotograficznych. Na odwrocie każdego zdjęcia powinno znajdować się symbol (logo) uczestnika, tytuł cyklu, numer fotografii w cyklu. Poszczególne zdjęcia fotoreportażu mogą posiadać swój indywidualny tytuł.

W osobnej, zaklejonej kopercie z godłem uczestnika należy przesłać kartę zgłoszenia zawierającą następujące informacje:
- symbol (logo) autora,
- imię, nazwisko, adres i numer telefonu autora,
- tytuł fotoreportażu, ilość zdjęć wchodzących w skład cyklu,
- tytuł zdjęć wraz z przypisanymi im numerami kolejnymi (jeżeli autor zatytułował poszczególne zdjęcia),
- nazwę i adres placówki, w której zostały wykonane zdjęcia lub nazwisko i adres dziecka przedstawionego na zdjęciu,
- oświadczenie autora o zgodzie na nieodpłatną publikację nadesłanych fotografii w mediach i Internecie oraz do udziału w wystawie pokonkursowej oraz o braku sprzeciwu na publikację zdjęć osób przedstawionych na zdjęciach.
Do każdego nadesłanego fotoreportażu należy sporządzić oddzielną kartę zgłoszenia.

Prace należy nadsyłać na adres przedszkola:
Samorządowe Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 32 im. Ludwika Jerzego Kerna
ul. Czarnogórska 16
30-638 Kraków

Termin nadsyłania prac upływa w dniu 31 marca 2014 r. Decyduje data dotarcia przesyłki do przedszkola.

W konkursie zostaną przyznane trzy nagrody główne oraz wyróżnienia. Ponadto organizator zastrzega sobie prawo do przyznania nagrody specjalnej, której rodzaj zostanie ogłoszony w terminie późniejszym.

Jury konkursu składać się będzie z profesjonalnych fotografików oraz przedstawicieli sponsorów i partnerów konkursu.

Uroczyste wręczenie nagród oraz wystawa zdjęć laureatów odbędą się 7 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych Nr 7.

Koordynator konkursu:

Izabela Pawłowska