Polecamy Florka. Z pamiętnika ryjówki

Florka. Z pamiętnika ryjówki

ponad 9 lat temu

Sympatyczna ryjówka, która kilka lat temu podbiła serca małych i dużych czytelników, występuje w telewizji i powraca na księgarskie półki! Od wakacji dzieci oglądają na Mini Mini Plus serial animowany „Pamiętnik Florki”. Bajka przygotowała nowe wydanie znanej i lubianej serii książek.

Florka to kilkuletnia rezolutna autorka pamiętnika, która właśnie nauczyła się pisać. Urocza myślicielka, która pyta, docieka, odkrywa. Zastanawia ją, gdzie jesteśmy, kiedy śpimy, i gdzie chowa się ten czas, którego tak brakuje mamie i tacie. Albo czy coś może być i nie być jednocześnie… Florka bada otoczenie, eksperymentuje, podaje w wątpliwość – a hodowaną cierpliwie fasolkę próbuje przyłapać „na rośnięciu”. Wszystko ją ciekawi. Bacznie obserwuje świat i z humorem go komentuje. I choć Florka jest… ryjówką, jada kanapki z komarem i muchy
w czekoladzie, to całkiem zwyczajny z niej dzieciak!

W lutym ukazała się część pierwsza cyklu pt. „Florka. Z pamiętnika ryjówki”, a w marcu i kwietniu pojawią się kolejno: „Florka. Listy do Józefiny” oraz „Florka. Listy do babci”. Na Gwiazdkę wydawnictwo zapowiada całkowitą nowość w serii – „Florka. Mejle do Klemensa”.

Florka. Z pamiętnika ryjówki

Tekst: Roksana Jędrzejewska-Wróbel