Dzień Babci i Dziadka to radość i gratka! (scenariusz zajęć)

Małgorzata Barańska, Ewa Jakacka   Magazyn specjalny 2013

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.
Pomoce dydaktyczne 4
Pobierz pomoce dydaktyczne wykorzystane w tym scenariuszu. Pliki umieszczone są do osobnego pobrania

Więcej z tego numeru

Magazyn specjalny 2013

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczne:
  • podkład do piosenki „W przedszkolu najlepiej” – do pobrania TU;
  • podkład instrumentalny do zabawy relaksacyjnej – TU;
  • ilustracje do treści zabaw:
    • fotografie warzyw - do pobrania TU;
    • napisy - TU;
    • sylwety - TU.
Scenariusz zawiera zabawy kształcące funkcje percepcyjno-motoryczne i językowe: uwagę i pamięć słuchową, umiejętność dokonywania analizy i syntezy sylabowej, percepcję wzrokową, koordynację ruchową i ruchowo-słuchową.
Przykładowa zabawa ze scenariusza: Warzywna sałatka dla babci i dziadka (rozwijanie uwagi i percepcji słuchowej). Nauczycielka dzieli dzieci na kilkuosobowe grupki, które powinny usiąść w pewnych odstępach od siebie. Każdej grupie daje wizytówkę – obrazek przedstawiający warzywo (np. marchew, ziemniaki, groszek, pietruszka, cebula) i prosi, aby grupy wybrały gesty, którymi będą zaznaczać sylaby w skandowanych nazwach warzyw (np. klaskanie, stukanie piętami w podłogę itp.). Następnie wyjaśnia: Babcia i dziadek bardzo lubią sałatkę warzywną, bo jest smaczna i zdrowa. Wnuki postanowiły przygotować na Dzień Babci i Dziadka taką sałatkę. Grupa, którą wskażę, będzie mówić sylabami nazwę swojego warzywa i wykonywać gesty tak długo, aż wskażę inną grupę. Pozostałe warzywa w tym czasie cicho czekają. Zmiany grup powinny być częste. Na koniec, na krótką chwilkę, nauczycielka powinna wskazać wszystkie grupy jednocześnie i w ten sposób stworzyć „sałatkę warzywną”.