ponad 4 lat temu


Na łące, na łące są kwiatów tysiące…

1/10

Pewnego majowego dnia dzieci z grupy Tygryski wybrały się na pobliską łąkę, aby sprawdzić osobiście, jakie kwiaty i zwierzęta można tam spotkać.

Na powitanie usłyszeliśmy żabi koncert, który odbywał się w  pobliskim stawie. Zaciekawieni podeszliśmy bliżej i obserwowaliśmy żyjące tam zwierzęta. Po tafli wody „szusowały” nartniki, a w wodzie pluskały się karasie. Żaby dawały nurka pod wodę i popisywały się mistrzowską umiejętnością pływania.

Gdy my byliśmy zajęci obserwacją, świerszcz nastroił skrzypeczki do wiosennej poleczki i zachwycił nas piękną łąkową etiudą. Niestety tupot dziecięcych stóp spłoszył małego wirtuoza, który skrył się w gąszczu traw i nie udało się nam go znaleźć.

Idąc dalej odkrywaliśmy całe bogactwo traw i kwiatów, na których co raz bzyczały małe pszczółki i grube bąki, a nad nimi wesołe muszki „pląsały” w wiosennym tańcu.  Leniwy ślimak ospale poruszał się wyznaczoną trasą zmierzając w wiadomy sobie kierunku. Próbowaliśmy z nim pogawędzić, ale wystraszony skrył się w swoim domku i tyle go widzieliśmy.

Trzy wesołe biedronki nie włączyły się do wiosennej polki. Zapewne czekały na walca, żeby zatańczyć na palcach.

A my zebraliśmy wiele interesujących okazów roślin i kamieni.

Po powrocie do przedszkola zasuszyliśmy rośliny do naszego zielnika, a  znalezione kamienie pomalowaliśmy wg własnego pomysłu.

 

 

 
 

 

Link do tego albumu

Jolanta Andruszkiewicz
Ostatnio on-line:
3 dni temu
Jolanta Andruszkiewicz dodał/a również:
Komentarze
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Polecane