Adaptacyjne Vademecum

Edukatorzy: Gabriela Fejkiel Jolanta Jastrzębska dr Zuzanna Jastrzębska-Krajewska Katarzyna Niemiec
Kupując to szkolenie zapłacisz 20% taniej!
Najniższa cena w okresie 30 dni

co zawiera cena?

On-line

typ szkolenia

godzin dydaktycznych
Szkolenie powstało na podstawie spotkania z ekspertami na Facebooku, które odbyło się 17 czerwca 2021 r.

Cel szkolenia

Jolanta Jastrzębska, dr Zuzanna Jastrzębska-Krajewska: Adaptacja to nie akcja

• pokazanie, jak poprowadzić zebrania z rodzicami i jakie informacje im przekazać;
  • zaprezentowanie, jak wesprzeć rodziców w przygotowaniu dziecka na kilka miesięcy przed rozpoczęciem przedszkola;
  • wskazanie, jakie punkty programu są pomocne w czasie zajęć adaptacyjnych;
  • podpowiedzenie, jak wesprzeć nauczycieli w pracy z maluchami.

Gabriela Fejkiel: Adaptacja dzieci starszych

• ​​​zapoznanie uczestników z pojęciem adaptacji;
  • wzbudzenie refleksji o procesie adaptacyjnym;
  • zapoznanie z zajęciami, które sprawdzą się w każdej grupie;
  • pokazanie wykorzystania motywatorków w procesie adaptacji.

Katarzyna Niemiec: Adaptacja podczas zajęć języka angielskiego

• zapoznanie nauczycieli ze specyfiką zajęć językowych i związanych z tym trudności adaptacyjnych;
  • wskazanie gotowych rozwiązań i wskazówek, które ułatwią prowadzenie zajęć w języku angielskim;
  • pokazanie, jak zorganizować pierwsze zajęcia w języku angielskim i jak sprawić, by dziecko nie czuło się podczas tych zajęć zagubione.

Przebieg szkolenia

Jolanta Jastrzębska, Zuzanna Jastrzębska-KrajewskaAdaptacja to nie akcja

1. Podział ról w procesie adaptacji i wytyczenie zadań w tym zakresie: rodzice/nauczyciele/dyrekcja przedszkola.
  2. Jak rozłożyć adaptację w czasie?
  3. Jak zorganizować zebranie z rodzicami na kilka miesięcy przed rozpoczęciem roku szkolnego?
  4. Konkretne przykłady, jak zorganizować dni adaptacyjne.
  5. Jak nauczyciel powinien się przygotować na czas adaptacji?
  6. Jak przejść przez krytyczne momenty w adaptacji i jak ich unikać?
  7. Jak przerwać sytuacje trudne w czasie adaptacji? Konkretne przykłady odwracania uwagi.
  8. Jakie czynniki zaburzają prawidłową adaptację?
  9. Pierwsze dni w przedszkolu.

Gabriela Fejkiel: Adaptacja dzieci starszych

1. Co to jest adaptacja?
  2. Adaptację przechodzą tylko „maluszki” – prawda czy fałsz?
  3. Trudny czas adaptacji.
  4. Dobrze przygotowane zajęcia sukcesem dobrej i szybkiej adaptacji – przykłady.
  5. Dobra adaptacja to krótka adaptacja – prawda czy fałsz?
  6. Adaptacyjne motywatorki.

Katarzyna Niemiec: Adaptacja podczas zajęć języka angielskiego

1. Jak specyfika zajęć w języku angielskim wpływa na adaptację?
  2. O czym należy pamiętać podczas pierwszych zajęć z najmłodszymi i starszymi przedszkolakami?
  3. Propozycje prostych zabaw na pierwsze dni.
  4. Rymowanki porządkujące grupę.
  5. Zabawa z piosenką.

Film szkoleniowy

Wpisz kod dostępu i oglądaj szkolenie

Oglądaj całe szkolenie

1. Wykup dostęp do szkolenia.
  2. Kod dostępu należy wpisać w oknie „Wpisz kod dostępu”, a następnie kliknąć „Dodaj kod i oglądaj szkolenie”. Nagranie można odtwarzać bez limitu.
  3. Pobierz materiały szkoleniowe, które zostaną udostępnione wraz z kodem dostępu.
  4. Wypełnij test on-line, niezbędny do otrzymania zaświadczenia uczestnictwa, uzyskując wymaganą liczbę punktów.
  5. Otrzymaj zaświadczenie uczestnictwa w akredytowanym szkoleniu na swój adres mailowy.

Aby wykupić dostęp do szkolenia wypełnij formularz zamówieniowy.

Przy płatności metodą PayU otrzymujesz kod dostępu do filmu szkoleniowego automatycznie w chwili opłacenia szkolenia.

Przy płatności przelewem kod dostępu do szkolenia zostanie przesłany w osobnej wiadomości w chwili zaksięgowania wpłaty.

Po zaksięgowaniu wpłaty, na adres mailowy podany w zamówieniu zostanie przesłany dokument potwierdzający dokonanie wpłaty.

Warunkiem otrzymania zaświadczenia w wersji elektronicznej jest wypełnienie testu wiedzy online oraz uzyskanie wymaganej liczby punktów. Uczestnik może podejść do testu kilka razy.
Zaświadczenie zostanie wysłane na adres mailowy podany podczas zakupu w dniu roboczym, w godzinach pracy firmy tj. 7:00-15:00.

Po otrzymaniu kodu dostępu do szkolenia, nie ma możliwości odstąpienia od umowy.

Warunki uczestnictwa

Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli Akademia Edukacji jest placówką posiadającą AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty - dostęp do szkolenia mogą wykupić nauczyciele/dyrektorzy placówek edukacyjnych posiadający wykształcenie pedagogiczne.

Warunkiem uzyskania dostępu do szkolenia jest wcześniejsze dokonanie wpłaty. Wpłata musi zostać zaksięgowana na naszym koncie.

Uczestnik zobowiązany jest do uregulowania opłaty w całości w terminie nie późniejszym niż 14 dni od dnia złożenia zamówienia.
W przypadku braku płatności w ciągu 14 dni - zamówienie zostaje automatycznie anulowane.

CEBP 24.12 Sp. z o.o.
ul. Kwiatowa 3