A było to tak… Narodowe Święto Niepodległości (scenariusz uroczystości)

Natalia Petrynka-Szymańska   Październik 2013

Pobierz
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto) lub za pomocą pobrań dołączanych do miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

patriotyzmprzedstawienie

Więcej z tego numeru

Październik 2013

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

Scenariuszowi uroczystości towarzyszą gotowe pomoce dydaktyczneplakat przypominający o Święcie Niepodległości, który został dołączony do numeru 10.145 październik  2013 – TU możesz go zobaczyć i zamówić.

Scenariusz uroczystości na Narodowy Dzień Niepodległości obchodzony 11 listopada, przeznaczony do odegrania przez dzieci z najstarszych grup przedszkolnych. Cechuje go fabuła zrozumiała dla dzieci!

Fragment scenariusza: ● Wnuki: Dzień dobry, dziadku. ● Dziadek: Dzień dobry, kochane dzieci, jak u was leci? Czy grzeczne jesteście? Mamy i taty słuchacie? O ząbki dbacie? Owoce i warzywa zjadacie? ● Wnuk 1: Tak, tak, dziadku. My to jesteśmy dzielne przedszkolaki! Wszystko wzorowo robimy i niczego się nie boimy! Wszystkie strachy pokonamy i każdemu radę damy! ● Babcia: Oj, odważne i przemądrzałe z was przedszkolaki, a przy okazji kochane moje słodziaki. Usiądźcie razem z nami, zjedzmy ciasto z bakaliami. ● Dziadek: Krzysiu, a co tam za plecami chowasz? ● Wnuk 2: Popatrz, dziadku, to gra komputerowa. Dziadku, to największy hit, to rewelacja! Dla dzieci to superowa atrakcja! ● Wnuk 3: W grze zadanie to wroga pokonać i swoje miasto uratować. Strzelasz, bronisz, atakujesz i oczywiście punkty zyskujesz! ● Babcia: A jakiego państwa masz, chłopcze, bronić? I kto tej wojnie ma dowodzić? ● Wnuk 4: To bez znaczenia, babciu droga, dziadku drogi, strzelasz do każdego, kto na drodze stoi. ● Dziadek: Oj, dzieci, dzieci... To nie jest mądra zabawa. Wojna to bardzo poważna sprawa. Nie walczy się bez powodu, nie bez powodu ma się wrogów. Trudne to i skomplikowane, nie dla każdego zrozumiałe.